Про країну
Держава у центрі Західної Африки.
Охорона здоров’я у країні перебуває у жалюгідному стані. Небагато жителів країни мають можливість отримати необхідну медичну допомогу. Це є причиною величезної смертності серед немовлят, а також невеликої тривалості життя в Буркіна Фасо.
Враховуючи, як багато проблем у галузі охорони здоров’я та медичного обслуговування, важко повірити, що держава зможе вирішити їх самостійно, без втручання інших держав. У країні не вистачає фахівців та закладів охорони здоров’я.
Наявність міжнародного сертифіката про щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковою для в’їзду до Буркіна-Фасо, оскільки ризик захворювання на неї в країні дуже високий. Перед поїздкою також рекомендується пропити профілактичний курс ліків проти малярії, щепитися від черевного тифу та менінгококової інфекції. Ризик захворювань підвищується, якщо ви плануєте відвідувати віддалені райони країни та сільську місцевість. Для пиття та чищення зубів рекомендується використовувати тільки бутильовану воду. Оскільки рівень системи охорони здоров’я в країні не високий, бажано заздалегідь оформити міжнародне медичне страхування, яке покриває ваше транспортування на батьківщину у разі потреби.
Для відвідування Буркіна-Фасо потрібно оформити візу.
На жаль, дипломатичних представництв країни в Україні немає, тому за отриманням візи можна звернутися до Австрії (Відень), Бельгії (Брюсселя), Німеччини (Берлін), Франції (Парижу) чи інших країн.
Офіційно інтереси Буркіна-Фасо в Україні представляє посол країни у Німеччині. Для отримання візи необхідно заздалегідь надіслати пакет документів до дипломатичного представництва Буркіна-Фасо, причому список документів залежить від вимог конкретного представництва.
Стандартний набір документів для отримання візи Буркіна-Фасо :
– Закордонний паспорт;
– підтвердження броні готелю;
– медичний сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки;
– Підтвердження броні авіаквитків;
– Страховка;
А якщо це робоча чи бізнес-віза, то потрібне ще запрошення від компанії чи організації.
Як правило, якщо ви звертаєтеся до сусідньої країни, де є консульство Буркіна-Фасо, вимоги будуть найменш суворими. Термін дії туристичної візи в Буркіна-Фасо складає 3 місяці, вартість варіюється в залежності від країни звернення. Час оформлення – від 1 до 7 днів.
Щоб почати працювати в Буркіна-Фасо, необхідно зробити кілька простих кроків. (Рис. А)
- Зібрати та надати роботодавцю пакет необхідних документів
( Як правило туди входить ):
– Завірена Копія медичного диплома та завірена копія його перекладу,
– Завірена Копія виписки до медичного диплому та завірена копія перекладу,
– Копія атестата,
– копія паспорта,
– копія трудового договору,
Крім того знадобляться :
– закордонний паспорт, який має бути дійсним не менше 6 місяців після закінчення терміну візи;
– Чотири кольорові фотографії (3*4);
– Копія пенсійного посвідчення, якщо іноземець уже є пенсіонером;
– Дозвіл на працевлаштування, виданий відповідним органом Алжиру на підставі тимчасового дозволу на працевлаштування, який, у свою чергу, оформляється службою зайнятості.
– Завізоване цією службою підтвердження від роботодавця про те, що він візьме на себе всі необхідні витрати на повернення працівника до рідної країни після закінчення терміну дії договору.
- Пройти співбесіду із представником компанії.
- Скласти тест на знання мови (як правило англійська)
(При недостатньому рівні знання мови – пройти навчання на мовних курсах)
- Написання заяви роботодавцю.
- Підписання контракту.
- Проходження мед. комісії
- Фінальне консультування.
Після прибуття до країни.
- Поселення (Житло надає роботодавець або спеціаліст шукає самостійно)
- Реєстрація, що підтверджує рівень мед. спеціаліста.
(Реєстрація лікаря зазвичай відбувається шляхом співбесіди та/або складання іспитів у Міністерстві охорони здоров’я країни, або Медичній раді)
- Отримання права на роботу
- Проходження співбесіди безпосередньому місці роботи. (навчальний заклад, приватна або державна мед. установа)
Зверніть увагу.
Якщо Ви прибули в країну без запрошення на роботу , яке надається роботодавцем, Вам необхідно самостійно подбати про робочу візу. Тому що стандартна туристична віза не дозволяє вести будь-яку трудову діяльність у країні.
І якщо буде виявлено, що Ви не маючи відповідної візи влаштувалися на роботу, то на роботодавця буде накладено штраф, а Ви будете видворені з країни із занесенням Ваших даних до «чорного списку».
Також важливе значення має реєстрація Вас як спеціаліста в «Медичній раді» або в Міністерстві охорони здоров’я країни.
У разі смерті пацієнта або скарги на Вас з його боку – без відповідної реєстрації Ви будете затримані органами юстиції для з’ясування обставин.
А в тому випадку, коли у Вас на руках буде документ, що підтверджує реєстрацію – представники правопорядку працюватимуть з органом, який видав Вам дозвіл.
Підсумок – у першому випадку Ви проведете деякий час у «гостях» у місцевої пенітенціарної служби, а у другому – зможете продовжити роботу .
Потенційні працедавці
У багатьох африканських країнах можна працювати під егідою неурядової міжнародної організації: «Лікарі без кордонів» ( http://www.msf.org/ ).
Також працевлаштуватися лікарям допомагають:
«Українсько-Замбійський культурний центр» ( www.ukrzam.org )
“SolidarMed” ( http://www.solidarmed.ch/ )
“WorldVision” ( http://www.worldvision.org/ )
United Nations Volunteers (UNV) ( http://www.unv.org/about-us.html )
Globalhand ( http://www.globalhand.org/en )
INSO ( www.ngosafety.org/careers )
Як зробити все правильно?
У будь-якій країні, і африканський континент не виняток, закони та правила, що регламентують роботу іноземних громадян, постійно змінюються і вдосконалюються. Ви можете самостійно відстежувати всі ці нюанси, або довіритися професіоналам, які допоможуть Вам на всіх етапах працевлаштування за кордоном.
Наприклад.
Активно допомагає у працевлаштуванні лікарів та мед. працівників громадська організація, яка тісно співпрацює з Україною «Українська медична рада» .
Для реєстрації перейти за посиланнями:
Посилання 1 ( http://www.medicalcouncilukraine.org/index.php/ru/rabota-za-rubezhom/2-uncategorised/57-rabota-v-stranakh-afriki )
Посилання 2( registraciya-vrachej/ )
___________________________________________________________________________
Крім того, у Буркіна-Фасо є офіційне представництво «Всесвітньої організації охорони здоров’я» ( http://www.who.int/countries/ru/ ), яка розташовується за адресою:
Madame le Representant de l’OMS
Diarra-Nama, Dr Alimata
03 BP 7019 Ouagadougou 03, Burkina Faso
Телефон: +226 5030 6565
Телефакс: +226 5033 2541
afwcobf@who.int
Офіційний урядовий сайт Буркіна-Фасо ( http://www.presidence.bf/ )
Медичні установи Буркіна-Фасо:
ECOLE SUPERIEURE DES SCIENCES DE LA SANTE BP 7021
OUAGADOUGOU
Tel.: +226 307 543
Fax: +226 312 639