Про країну
Республіка Камерун (фр. Republique du Cameroun, англ. Republic of Cameroon, від порт. Rio dos Camaroes — «річка креветок») — держава в західній частині Центральної Африки, що на південному заході омивається водами затоки Бонні (частина Гвінейської затоки Атлантичного океану) .
Охорона здоров’я у Камеруні знаходиться на дуже низькому рівні. За межами великих міст, а це більша частина території країни, медичного обслуговування практично немає.
Медичне страхування у країні відсутнє у будь-яких формах, як обов’язкове, і добровільне чи приватне. Вся медицина надається на основі платних послуг, тобто після часткової або повної оплати.
Термінової медичної допомоги, в європейському розумінні, в Камеруні не існує. Її аналогом є екстрена допомога, але швидкість її надання, як і якість, досить низька і в багатьох випадках неприйнятна для збереження життя та здоров’я пацієнта. Найчастіше до медичних закладів доставка пацієнта або постраждалого в екстрених випадках здійснюється самостійно, за допомогою родичів або друзів, у крайньому випадку – на таксі.
Камерунську систему охорони здоров’я досить розвинену можна зустріти у лікарнях Яунді та Дуала. Медичний персонал, що працює тут, часто проходить відповідну підготовку не тільки в Камеруні, а й за кордоном. Досить часто можна зустріти у міських клініках та лікарнях лікарів-іноземців різного профілю. Сільська медицина країни найчастіше є старими будинками, побудованими ще в колишніх колоніях, які згодом були закинуті. Досить поширені медичні установи, де обладнання повністю відсутнє або не оновлювалося з шістдесятих років минулого століття.
Безумовно, такі умови не можуть не вплинути на рівень життя, середній показник тривалості життя в Камеруні не перевищує 55 років. Тут поширені такі захворювання, як малярія, жовта лихоманка, сонна хвороба, шистоматоз, лихоманка Денге, менінгіт, лейшманіоз; близько 5,5% від населення віком від 15 до 49 років є носіями ВІЛ.
У зв’язку з рівнем медичної системи в багатьох районах користуються популярністю народні поціновувачі, які є розповсюджувачами народної медицини, вважаючи її гідною альтернативою західній. Багато камерунців вірять у те, що ліки, отримані у фармацевтичних компаніях штучним шляхом, ефективні лише при короткочасному прийомі, а постійний профілактичний прийом шкідливий для здоров’я та, зокрема, для печінки.
Для в’їзду в Камерун потрібна віза.
Процедура оформлення візи має цілком стандартний і цивілізований характер. Все робиться через посольство. Проблема лише у тому, що в Україні посольства Камеруну немає. Але воно є у Російській Федерації. Тож звертатися слід саме до нього.
Віза до Камеруну найчастіше готова через три дні з моменту подання документів. Хоча час від часу процедура затягується, але так буває не часто. Вартість візи дуже різниться – від 30 до 250 доларів. Її ціна залежить від виду та строків дії. Якщо ваша мета – туризм, то за візу до Камеруну вам доведеться заплатити 52 долари. Щодо документів, необхідних для отримання візи – проблем виникнути не повинно. Список дуже скромний та помірний, з ним ви можете ознайомитись прямо у нас на сайті.
Іноземні гості не мають жодних обмежень при подорожі Камеруном, але, заради справедливості, варто зазначити, що в країні є небезпечні райони, особливо між національними парками Ваза і Коуссері. В іншому Камерун гаразд, звичайно, якщо ви готові до африканської екзотики.
Документи:
- 2 візові анкети;
- Чинний закордонний паспорт;
- 2 кольорові фотографії 3,5 4,5;
- Внутрішній паспорт;
- Медичний сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки;
- Страховка;
- Бронь авіаквитків;
- Підтвердження бронювання готелю;
Для оформлення робочої чи бізнес-візи необхідно отримати запрошення від компанії чи організації.
Для того щоб почати працювати лікарем у Камеруні, необхідно зробити кілька простих кроків. (Рис. А)
- Зібрати та надати роботодавцю пакет необхідних документів
( Як правило туди входить ):
– Завірена Копія медичного диплома та завірена копія його перекладу,
– Завірена Копія виписки до медичного диплому та завірена копія перекладу,
– Копія атестата,
– копія паспорта,
– копія трудового договору,
Крім того знадобляться :
– закордонний паспорт, який має бути дійсним не менше 6 місяців після закінчення терміну візи;
– Чотири кольорові фотографії (3*4);
– Копія пенсійного посвідчення, якщо іноземець уже є пенсіонером;
– Дозвіл на працевлаштування, виданий відповідним органом Алжиру на підставі тимчасового дозволу на працевлаштування, який, у свою чергу, оформляється службою зайнятості.
– Завізоване цією службою підтвердження від роботодавця про те, що він візьме на себе всі необхідні витрати на повернення працівника до рідної країни після закінчення терміну дії договору.
- Пройти співбесіду із представником компанії.
- Скласти тест на знання мови (як правило англійська)
(При недостатньому рівні знання мови – пройти навчання на мовних курсах)
- Написання заяви роботодавцю.
- Підписання контракту.
- Проходження мед. комісії
- Фінальне консультування.
Після прибуття до країни.
- Поселення (Житло надає роботодавець або спеціаліст шукає самостійно)
- Реєстрація, що підтверджує рівень мед. спеціаліста.
(Реєстрація лікаря зазвичай відбувається шляхом співбесіди та/або складання іспитів у Міністерстві охорони здоров’я країни, або Медичній раді)
- Отримання права на роботу
- Проходження співбесіди безпосередньому місці роботи. (навчальний заклад, приватна або державна мед. установа)
Зверніть увагу.
Якщо Ви прибули в країну без запрошення на роботу , яке надається роботодавцем, Вам необхідно самостійно подбати про робочу візу. Тому що стандартна туристична віза не дозволяє вести будь-яку трудову діяльність у країні.
І якщо буде виявлено, що Ви не маючи відповідної візи влаштувалися на роботу, то на роботодавця буде накладено штраф, а Ви будете видворені з країни із занесенням Ваших даних до «чорного списку».
Також важливе значення має реєстрація Вас як спеціаліста в «Медичній раді» або в Міністерстві охорони здоров’я країни.
У разі смерті пацієнта або скарги на Вас з його боку – без відповідної реєстрації Ви будете затримані органами юстиції для з’ясування обставин.
А в тому випадку, коли у Вас на руках є документ, що підтверджує реєстрацію – представники правопорядку працюватимуть з органом, який видав Вам дозвіл.
Підсумок – у першому випадку Ви проведете деякий час у «гостях» у місцевої пенітенціарної служби, а у другому – зможете продовжити роботу .
Потенційні працедавці
У багатьох африканських країнах можна працювати під егідою неурядової міжнародної організації: «Лікарі без кордонів» ( http://www.msf.org/ ).
Також працевлаштуватися лікарям допомагають:
«Українсько-Замбійський культурний центр» ( www.ukrzam.org )
“SolidarMed” ( http://www.solidarmed.ch/ )
“WorldVision” ( http://www.worldvision.org/ )
United Nations Volunteers (UNV) ( http://www.unv.org/about-us.html )
Globalhand ( http://www.globalhand.org/en )
INSO ( www.ngosafety.org/careers )
Як зробити все правильно?
У будь-якій країні, і африканський континент не виняток, закони та правила, що регламентують роботу іноземних громадян, постійно змінюються і вдосконалюються. Ви можете самостійно відстежувати всі ці нюанси, або довіритися професіоналам, які допоможуть Вам на всіх етапах працевлаштування за кордоном.
Для реєстрації перейти за посиланнями:
Посилання 1 ( http://www.medicalcouncilukraine.org/index.php/ru/rabota-za-rubezhom/2-uncategorised/57-rabota-v-stranakh-afriki )
Посилання 2( registraciya-vrachej/ )
Офіційний сайт посольства Республіки Камерун ( http://ambacam.ru/ )
Офіційний урядовий сайт Республіки Камерун ( http://www.spm.gov.cm/ )
Медичні заклади:
FACULTE DE MEDECINE ET DES SCIENCES BIOMEDICALES UNIVERSITE DE YAOUNDE I
BP 1364 YAOUNDE
Tel.: +237 310 586
Fax: +237 311 224/315 178
Year instruction started: 1969