УХПРА – суб’єкт розвитку та захисту медичних професії в Україні

Ботсвана

Крок 1:
Завантаження та Підписання Згоди

Перед подачею заяви, завантажте форму згоди на обробку персональних даних з офіційного сайту

Крок 2:
Підписання та Сканування

Підпишіть форму згоди відповідно до вашого імені та призначення. Потім скануйте або фотографуйте підписану форму.

Крок 3:
Прикріплення до Заяви

Прикріпіть скановану або сфотографовану форму згоди до основної заяви перед її подачею.

Крок 4:
Подача Заяви

Перейдіть на сайт Українського агентства з реєстрації медичних професій та заповніть основну заяву на членство.

Крок 5:
Відправка-підтвердження

Відправте заяву з прикріпленою формою згоди. Очікуйте на підтвердження від Агентства щодо успішного прийняття документів.

Про країну

Республіка Ботсвана. Держава у Південній Африці. Внутрішньоконтинентальна держава.

Більшість населення (бл. 80%) сконцентрована у районах, що межують з ПАР. Середня густота населення – 2,6 чол. на 1 кв. км (2003). В результаті одного з найвищих темпів зростання захворюваності на СНІД (37,3% на рік – 2003) середньорічний приріст населення практично дорівнює 0%. Народжуваність – 23,33 на 1000 чол., Смертність – 29,36 на 1000 чол. Дитяча смертність – 54,58 на 1000 немовлят. 38,8% населення становлять діти віком до 14 років. Мешканці, які досягли 65-річного віку, – 3,8%. Очікувана тривалість життя – 33,87 років (чоловіки – 33,89, жінки – 33,84). (Всі показники надано станом на поч. 2005).

 

У Ботсвані високий ризик захворювання на інфекційні та тропічні хвороби, брак чистої питної води (постійний доступ до неї мають близько 70% населення) призводить до спалахів кишково-інфекційних захворювань. У 2000 році витрати на охорону здоров’я склали 6% від ВВП. Серйозною проблемою охорони здоров’я є СНІД. За рівнем його поширення Ботсвана посідає друге (після Свазіленду) місце у світі. За даними міністерства охорони здоров’я країни, у 1996 носіями СНІДу були 13% (бл. 180 тис. чол.) населення, у 2001 – 38,8%. У 2003 налічувалося 350 тис. хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих, померло 33 тис. чол. Згідно з даними доповіді ООН про гуманітарний розвиток планети Ботсвана в рейтингу країн у 2001 році перебувала на 125 місці.

 

У Ботсвані діє низка державних та приватних лікарень. Державні лікарні поділені на три рівні, залежно від тяжкості хвороби. Три найбільші лікарні розташовані в Габороні, Франсистауні та Лобаці. У 2006 році в країні було 3911 ліжко-місць у лікарнях (1 на 450 осіб). Загальні витрати на охорону здоров’я (2006) становлять 7,2% ВВП.

 

Імміграція до Ботсвани

 

Ботсвана, безумовно, цікава тим, що входить до складу Британської Співдружності, що дозволяє громадянам Ботсвани мати чудові паспорти, з якими пускають до багатьох країн світу, зокрема Канади.

 

Віза до Ботсвани потрібна всім іноземним громадянам, за винятком громадян наступних країн: всі країни співдружності, крім Гани, Індії, Маврикія, Нігерії, Шрі Ланка. Не потрібна в’їзна віза до Ботсвани громадянам Австрії, Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ісландії, Республіки Ірландія, Російської Федерації, Люксембургу, Намібії, Нідерландів, Норвегії, Пакистану, Західного Самоа, Сан Маріїно, ПАР, Швеції, Швейцарії. , Уругваю та США. Ті відвідувачі Ботсвани, які планують залишитись у Ботсвані понад 90 днів, мають звернутися за відповідним дозволом.

 

При в’їзді необхідно пред’явити паспорт із візою.

 

Віза до Ботсвани оформляється через посольство Великобританії на британських умовах. Віза до Ботсвани також може бути отримана в аеропорту, якщо на її видачу є дозвіл імміграційної служби Ботсвани, про який слід потурбуватися заздалегідь.

 

Для в’їзду також необхідні візова анкета та декларація на в’їзд та виїзд, у яких зазначаються: П.І.Б., дата та місце народження, громадянство, професія, адреса постійного місця проживання, тривалість перебування у Ботсвані, номер, дата та місце видачі паспорта , дата закінчення строку його дії

 

Віза проставлялася одноразова, терміном на 1 місяць, для продовження терміну перебування необхідно оформити спеціальний сертифікат (Exemption Certificate), що дає право виїжджати і в’їжджати в країну протягом усього терміну перебування в ній.

 

При виїзді пред’являються паспорт, “Exemption Certificate” та заповнена та декларація на в’їзд та виїзд. Сертифікат про щеплення та огляд на СНІД не потрібен.

 

Щоб почати працювати в Ботсвані, необхідно зробити кілька простих кроків.  (Рис. А)

 

  1. Зібрати та надати роботодавцю пакет необхідних документів

Як правило туди входить ):

 

– Завірена Копія медичного диплома та завірена копія його перекладу,

– Завірена Копія виписки до медичного диплому та завірена копія перекладу,

– Копія атестата,

– копія паспорта,

– копія трудового договору,

 

Крім того знадобляться :

 

– закордонний паспорт, який має бути дійсним не менше 6 місяців після закінчення терміну візи;

– Чотири кольорові фотографії (3*4);

– Копія пенсійного посвідчення, якщо іноземець уже є пенсіонером;

– Дозвіл на працевлаштування, виданий відповідним органом Алжиру на підставі тимчасового дозволу на працевлаштування, який, у свою чергу, оформляється службою зайнятості.

– Завізоване цією службою підтвердження від роботодавця про те, що він візьме на себе всі необхідні витрати на повернення працівника до рідної країни після закінчення терміну дії договору.

  1. Пройти співбесіду із представником компанії.
  2. Скласти тест на знання мови (як правило англійська)

(При недостатньому рівні знання мови – пройти навчання на мовних курсах)

  1. Написання заяви роботодавцю.
  2. Підписання контракту.
  3. Проходження мед. комісії
  4. Фінальне консультування.

 

Після прибуття до країни.

 

  1. Поселення (Житло надає роботодавець або спеціаліст шукає самостійно)
  2. Реєстрація, що підтверджує рівень мед. спеціаліста.

(Реєстрація лікаря зазвичай відбувається шляхом співбесіди та/або складання іспитів у Міністерстві охорони здоров’я країни, або Медичній раді)

  1. Отримання права на роботу
  2. Проходження співбесіди безпосередньому місці роботи. (навчальний заклад, приватна або державна мед. установа)

fgfg

Зверніть увагу.

 

Якщо Ви прибули в країну без запрошення на роботу , яке надається роботодавцем, Вам необхідно самостійно подбати про робочу візу. Тому що стандартна туристична віза не дозволяє вести будь-яку трудову діяльність у країні.

І якщо буде виявлено, що Ви не маючи відповідної візи влаштувалися на роботу, то на роботодавця буде накладено штраф, а Ви будете видворені з країни із занесенням Ваших даних до «чорного списку».

 

Також важливе значення має реєстрація Вас як спеціаліста в «Медичній раді» або в Міністерстві охорони здоров’я країни.

 

У разі смерті пацієнта або скарги на Вас з його боку – без відповідної реєстрації Ви будете затримані органами юстиції для з’ясування обставин.

 

А в тому випадку, коли у Вас на руках буде документ, що підтверджує реєстрацію – представники правопорядку працюватимуть з органом, який видав Вам дозвіл.

 

Підсумок – у першому випадку Ви проведете деякий час у «гостях» у місцевої пенітенціарної служби, а у другому – зможете продовжити роботу .

 

Потенційні працедавці

 

У багатьох африканських країнах можна працювати під егідою неурядової міжнародної організації: «Лікарі без кордонів» ( http://www.msf.org/ ).

 

Також працевлаштуватися лікарям допомагають:

 

«Українсько-Замбійський культурний центр» ( www.ukrzam.org )

“SolidarMed” ( http://www.solidarmed.ch/ )

“WorldVision” ( http://www.worldvision.org/ )

United Nations Volunteers (UNV) ( http://www.unv.org/about-us.html )

Globalhand ( http://www.globalhand.org/en )

INSO ( www.ngosafety.org/careers )

 

Як зробити все правильно?  

 

У будь-якій країні, і африканський континент не виняток, закони та правила, що регламентують роботу іноземних громадян, постійно змінюються і вдосконалюються. Ви можете самостійно відстежувати всі ці нюанси, або довіритися професіоналам, які допоможуть Вам на всіх етапах працевлаштування за кордоном.

 

Наприклад.

 

Активно допомагає у працевлаштуванні лікарів та мед. працівників громадська організація, яка тісно співпрацює з Україною «Українська медична рада» .

 

Для реєстрації перейти за посиланнями:

 

Посилання 1 ( http://www.medicalcouncilukraine.org/index.php/ru/rabota-za-rubezhom/2-uncategorised/57-rabota-v-stranakh-afriki   )

Посилання 2( registraciya-vrachej/   )

Крім того, у Ботсвані є офіційне представництво «Всесвітньої організації охорони здоров’я» ( http://www.who.int/countries/ru/ ), яка розташовується за адресою:

 

The Officer-in-Charge

Madidimalo, Dr Tebogo

 

PO Box 1355 Gaborone, Botswana

 

Телефон: +267 390 5593

Телефакс: +267 395 9483

afwcobw@who.int

 

Офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я Ботсвани ( www.gov.bw  )

 

За даними сайту Міністерства охорони здоров’я Ботсвани, на даний момент у цій країні затребувані фахівці з напрямків:

 

Акушерство та гінекологія,

Анестезія,

Загальна хірургія,

Педіатри,

Психіатри,

Офтальмологи,

Кардіологи,

Неврологи,

Урологи,

Онкологи,

Вухо горло ніс,

Ортопедична хірургія,

Дерматологія

 

А також викладачі за напрямами:

  • Акушерство,
  • Медичні лабораторії технології (Мікробіологія),
  • Фармологія
  • Анестезія,
  • Екологія,
  • Санітарна підготовка,
  • Офтальмологія,
  • Психіатрія