Республіка Гамбія, держава у Західній Африці.
У Гамбії є лікарні в Банжулі та Бансангу, а також клініка в Комбо-Сент-Мері. Нормальними санітарними умовами забезпечено лише 37 % населення, чистою питною водою – 62 % (2000). Близько половини дітей помирають у віці до 5 років, в основному через малярію та діарею. Широко поширені малярія, туберкульоз, трипаносомоз та шистосомоз. 1999 року на 100 тис. осіб припадало 260 зафіксованих випадків туберкульозу.
Гамбія характеризується високою материнською смертністю – 1100 випадків смерті під час пологів або вагітності на 100 тис. (1998). У країні 1 лікар припадає на 12 977 жителів (всього 105 лікарів), 1 лікарняне ліжко – 1199 жителів (усього 1140 ліжок) (2000). Загальні витрати на охорону здоров’я становлять 6,8% ВВП.
Останні дані щодо імунізації дітей до одного року припадають на 1990—1994 роки. і становлять: від туберкульозу – 98 %, від дифтерії, кашлюку та правця – 90 %, від поліомієліту – 29 %, від кору – 87 %.
Наприкінці 2001 року кількість уражених ВІЛ/СНІДом оцінювалась у 8400 осіб (включаючи 1,6 % дорослого населення), кількість смертей від ВІЛ/СНІДу – 4000 осіб.
Для відвідування Республіки Гамбія потрібно оформити візу.
Гамбія не відрізняється великими розмірами, власне, це найменша країна на території континентальної Африки. Однак сюди також приїжджають іноземні туристи, зокрема й рідкісні гості з України. Якщо є бажання, час і трохи грошей, то ви також можете приєднатися до вузького кола людей, яким пощастило побувати в Гамбії. Тільки для візиту до країни потрібно отримати візу.
Хоча із цим проблем виникнути не повинно, оскільки віза до Гамбії спокійно видається прямо в аеропорту Банжула або на прикордонних переходах із сусіднім Сенегалом. Але будьте готові до того, що за візу у вас можуть вимагати хабар. Якщо ви принципово не платите хабарів, то візу до Гамбії можна оформити заздалегідь через посольство. Ось тільки в Україні посольства Гамбії немає, але найближче консульство знаходиться у Польщі. Саме туди слід звернутися для отримання візи. До речі, видають її без зайвих питань, список документів дуже скромний, жодних особливих вимог немає. Тож поїхати до Гамбії справді легко.
На оформлення візи до Гамбії через консульство піде приблизно п’ять днів. Термін дії візи становить 90 днів. І цього часу досить достатньо, щоб побачити все, що здатна запропонувати така невелика країна, як Гамбія. Вартість візи – 50 євро, та зі списком необхідних документів ви можете ознайомитись на нашому сайті.
Документи для туристичної візи:
– Чинний закордонний паспорт;
– 2 кольорові фотографії 3,5 4,5;
– медичний сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки;
– Бронь авіаквитків;
– підтвердження броні готелю;
Для робочої або бізнес-візи додатково потрібно запрошення від компанії або організації.
Щоб почати працювати в Гамбії, необхідно зробити кілька простих кроків. (Рис. А)
- Зібрати та надати роботодавцю пакет необхідних документів
( Як правило туди входить ):
– Завірена Копія медичного диплома та завірена копія його перекладу,
– Завірена Копія виписки до медичного диплому та завірена копія перекладу,
– Копія атестата,
– копія паспорта,
– копія трудового договору,
Крім того знадобляться :
– закордонний паспорт, який має бути дійсним не менше 6 місяців після закінчення терміну візи;
– Чотири кольорові фотографії (3*4);
– Копія пенсійного посвідчення, якщо іноземець уже є пенсіонером;
– Дозвіл на працевлаштування, виданий відповідним органом Алжиру на підставі тимчасового дозволу на працевлаштування, який, у свою чергу, оформляється службою зайнятості.
– Завізоване цією службою підтвердження від роботодавця про те, що він візьме на себе всі необхідні витрати на повернення працівника до рідної країни після закінчення терміну дії договору.
- Пройти співбесіду із представником компанії.
- Скласти тест на знання мови (як правило англійська)
(При недостатньому рівні знання мови – пройти навчання на мовних курсах)
- Написання заяви роботодавцю.
- Підписання контракту.
- Проходження мед. комісії
- Фінальне консультування.
Після прибуття до країни.
- Поселення (Житло надає роботодавець або спеціаліст шукає самостійно)
- Реєстрація, що підтверджує рівень мед. спеціаліста.
(Реєстрація лікаря зазвичай відбувається шляхом співбесіди та/або складання іспитів у Міністерстві охорони здоров’я країни, або Медичній раді)
- Отримання права на роботу
- Проходження співбесіди безпосередньому місці роботи. (навчальний заклад, приватна або державна мед. установа)
Зверніть увагу.
Якщо Ви прибули в країну без запрошення на роботу , яке надається роботодавцем, Вам необхідно самостійно подбати про робочу візу. Тому що стандартна туристична віза не дозволяє вести будь-яку трудову діяльність у країні.
І якщо буде виявлено, що Ви не маючи відповідної візи влаштувалися на роботу, то на роботодавця буде накладено штраф, а Ви будете видворені з країни із занесенням Ваших даних до «чорного списку».
Також важливе значення має реєстрація Вас як спеціаліста в «Медичній раді» або в Міністерстві охорони здоров’я країни.
У разі смерті пацієнта або скарги на Вас з його боку – без відповідної реєстрації Ви будете затримані органами юстиції для з’ясування обставин.
А в тому випадку, коли у Вас на руках буде документ, що підтверджує реєстрацію – представники правопорядку працюватимуть з органом, який видав Вам дозвіл.
Підсумок – у першому випадку Ви проведете деякий час у «гостях» у місцевої пенітенціарної служби, а у другому – зможете продовжити роботу .
Потенційні працедавці
У багатьох африканських країнах можна працювати під егідою неурядової міжнародної організації: «Лікарі без кордонів» ( http://www.msf.org/ ).
Також працевлаштуватися лікарям допомагають:
«Українсько-Замбійський культурний центр» ( www.ukrzam.org )
“SolidarMed” ( http://www.solidarmed.ch/ )
“WorldVision” ( http://www.worldvision.org/ )
United Nations Volunteers (UNV) ( http://www.unv.org/about-us.html )
Globalhand ( http://www.globalhand.org/en )
INSO ( www.ngosafety.org/careers )
Як зробити все правильно?
У будь-якій країні, і африканський континент не виняток, закони та правила, що регламентують роботу іноземних громадян, постійно змінюються і вдосконалюються. Ви можете самостійно відстежувати всі ці нюанси, або довіритися професіоналам, які допоможуть Вам на всіх етапах працевлаштування за кордоном.
___________________________________________________________________________
Крім того, в Гамбії є офіційне представництво «Всесвітньої організації охорони здоров’я» ( http://www.who.int/countries/ru/ ), яка розташовується за адресою:
The WHO Representative
Sagoe-Moses, Dr Charles
PMB 170 Banjul, Gambia
Телефон: +220 44 62283
Телефакс: +220 44 62286
afwcogminfo@who.int
Офіційний урядовий сайт Гамбії ( http://www.gambia.gm/ )