Про країну
Лесото, офіційна назва – Королівство Лесото – держава в Південній Африці, анклав, повністю оточений територією Південно-Африканської Республіки.
Лесото займає третє місце у світі за поширенням СНІДу, четверте за захворюваністю на туберкульоз, де реєструється все більше випадків множинного лікарсько стійкого туберкульозу (МЛУ ТБ).
Кадрова криза в Лесото досягла критичного рівня. На всю країну припадає всього 89 лікарів, 80% з них – іноземці з інших африканських держав, більшість яких очікують на сертифікацію в Південній Африці, де вони зможуть отримати більш оплачувану роботу. Нестача лікарів робить середній та молодший медичний персонал, особливо медсестер, ще більш цінними співробітниками у наданні медичної допомоги, але їх не вистачає: з 1994 по 2004 р.р. кількість медсестер, що працюють, скоротилася на 15%. Лише шість із 171 медичних центрів у країні укомплектовані персоналом за мінімумом.
Уряд Лесото вважає проблему нестачі медичного персоналу основною перешкодою на шляху розширення лікування ВІЛ/СНІДу. Їм було здійснено деякі кроки для вирішення цієї проблеми. Міністерство охорони здоров’я та соціального забезпечення визнає, що розширення масштабів АРТ неможливе, якщо не дозволити медсестрам проводити АРТ, а працівникам-добровольцям виконувати ключові допоміжні функції.
Крім того, уряд створив надзвичайний оперативний відділ з кадрових питань, запропонував підвищити оплату праці медичних працівників та розпочав план з набору на роботу 200 медсестер з Лесото та інших країн (особливо з Кенії). Але коло повноважень оперативного відділу поки не до кінця окреслене, підвищення зарплати затримується, ініціатива щодо залучення медсестер поки що змогла залучити до країни лише кілька медсестер, а план щодо прийому на роботу іноземців ще не затверджено.
Для в’їзду до країни потрібна віза
Для в’їзду до Лесото громадянам України потрібна віза. В Україні посольства Лесото немає, візи оформляються або в посольстві та консульствах Великобританії на території України, або в дипмісіях Лесото до ПАР (у Йоганнесбурзі, Кейптауні та Преторії).
В окремих випадках і виключно на розсуд імміграційного офіцера громадяни України можуть відвідати Лесото без оформлення візи. Проте категорично не слід будувати плани відвідування країни, розраховуючи лише на гарний настрій прикордонників. Випадки в’їзду українців до Лесото без візи поодинокі, натомість кількість тих, кому у в’їзді було відмовлено, обчислюється десятками.
Документи:
- 3 візові анкети;
- 3 кольорові фотографії 3,5 4,5;
- Чинний закордонний паспорт;
- Внутрішній паспорт;
- Страховка;
- Бронь готелю;
Для оформлення робочої чи бізнес-візи необхідно отримати запрошення від компанії чи організації.
Що треба зробити для того, щоб почати працювати лікарем у Лесото.
- Зібрати та надати роботодавцю пакет необхідних документів
( Як правило туди входить ):
– Завірена Копія медичного диплома та завірена копія його перекладу,
– Завірена Копія виписки до медичного диплому та завірена копія перекладу,
– Копія атестата,
– копія паспорта,
– копія трудового договору,
Також Вам потрібна ліцензія.
Ліцензія видається Міністерством охорони здоров’я Лесото.
Для отримання ліцензії необхідно надати такі документи:
- Квитанцію про сплату мита
- Диплом спеціаліста (оригінал + копія англійською мовою)
- Атестат про закінчення середньої школи (оригінал + копія англійською)
- Характеристика з ВНЗ чи Мед. установи дубльована англійською.
- Паспорт
- 3 фотографії
——————————————————–
Офіційний урядовий сайт Лесото ( http://www.parliament.ls/ )
__________________________
Працевлаштуватися лікарям допомагають:
“SolidarMed” ( http://www.solidarmed.ch/ )
“WorldVision” ( http://www.worldvision.org/ )
United Nations Volunteers (UNV) ( http://www.unv.org/about-us.html )
Globalhand ( http://www.globalhand.org/en )
INSO ( www.ngosafety.org/careers )