УХПРА – суб’єкт розвитку та захисту медичних професії в Україні

Кенія

Крок 1:
Завантаження та Підписання Згоди

Перед подачею заяви, завантажте форму згоди на обробку персональних даних з офіційного сайту

Крок 2:
Підписання та Сканування

Підпишіть форму згоди відповідно до вашого імені та призначення. Потім скануйте або фотографуйте підписану форму.

Крок 3:
Прикріплення до Заяви

Прикріпіть скановану або сфотографовану форму згоди до основної заяви перед її подачею.

Крок 4:
Подача Заяви

Перейдіть на сайт Українського агентства з реєстрації медичних професій та заповніть основну заяву на членство.

Крок 5:
Відправка-підтвердження

Відправте заяву з прикріпленою формою згоди. Очікуйте на підтвердження від Агентства щодо успішного прийняття документів.

Офіційні мови – англійська, суахілі

Столиця – Найробі

Найбільші міста – Найробі, Момбаса

Валюта – Кенійський шилінг

Рівень безробіття – 42,0% (2013р.)

Середня зарплата лікаря – 1300 – 1500 USD (на місяць)

Республіка Кенія – Африканська країна, що межує з Танзанією, Сомалі, Ефіопією, Угандою, Південним Суданом та Індійським океаном. Кенія має одну з найбільших економік у Східній та Центральній Африці. Існує велика нестача лікарів та середнього медичного персоналу в країні. Міністерство охорони здоров’я Кенії займається всіма медичними установами в країні.

Система охорони здоров’я Кенії включає: центри охорони здоров’я, лікарні, пересувні медичні пункти, аптеки та головний національний госпіталь у Найробі.

 

Проблема медичного обслуговування країни полягає в тому, що основні послуги цієї галузі зосереджені у великих містах, а селах практично відсутні. Для прикладу: на 1000 жителів міста припадає близько 500 лікарняних місць, тоді як у селах цей показник не перевищує 100 ліжок.

 

Через низький заробіток багато кваліфікованих лікарів прагнуть залишити державні установи і закріпитися в приватних клініках або зовсім покинути країну.

 

Представлений медичний сектор складається з державних та приватних лікувальних закладів, якість послуг у яких значно відрізняється одна від одної. Приватні клініки мають набагато краще обладнання не лише медперсоналом, а й обладнанням. Тут же варто додати, що попри низький дохід місцевого населення лікування в Кенії досить дороге. У державних лікарнях медпослуги значно нижчі за вартістю, але як обладнання, так і кваліфікація фахівців бажають кращого, особливо в поєднанні того, що черги там величезні.

 

У зв’язку з нестачею фінансів для розвитку медицини, Кенія стоїть на передостанньому місці перед Зімбабве. У країні процвітає корупція та підробка медичних препаратів. Однією з головних проблем країни є антисанітарія. Середня тривалість життя: 61 рік.


Для того, щоб стати практикуючим лікарем у Кенії, необхідно виконати такі кроки:

Ліцензія/Реєстрація

Існує три види реєстрації та ліцензії :

1. Ліцензія на проходження інтернатури: видається після проходження іспиту на інтернатуру та використовується протягом 1 року у будь-якій затвердженій лікарні Радою Практикуючих Лікарів та Стоматологів Кенії.
2. Постійна реєстрація: після проходження реєстраційного іспиту.
3. Тимчасова реєстрація: для тих, кому було запропоновано роботу в Кенії на термін максимум 1 рік (є можливість продовжити).

Іноземні лікарі можуть подати заяву на складання реєстраційного іспиту, якщо вони закінчили базову медичну підготовку (еквівалентну Кенійській MBChB ) і пройшли один рік інтернатури, надіславши анкету та документи до   Ради Практикуючих Лікарів та Стоматологів Кенії. Після проходження іспиту лікаря можуть зареєструвати до Кенії.

Необхідні документи для складання іспитів:
 

  1. Заявка на попередню реєстрацію; 
  2. Завірена копія чинного реєстраційного сертифіката, виданого країною, де було здобуто освіту; 
  3. Завірена копія свідоцтва, виданого органом охорони здоров’я України протягом останніх 3 місяців; 
  4. Завірена копія диплома про вищу медичну освіту;
  5. Зробити внесок;
  6. Фото паспортного розміру;
  7. Сертифікат, що підтверджує знання англійської мови або суахілі.