Офіційні мови – латиська
Столиця – Рига
Найбільші міста – Рига, Дуагавпілс, Юрмала, Лієпая
Валюта – Євро
Рівень безробіття – 9,7% (березень 2015р.)
Середня зарплата лікаря – 1200 Євро (у міс.)
Система охорони здоров’я Латвії
Система охорони здоров’я Латвії, чесно скажемо, залишає бажати кращого і пов’язано це насамперед із низькими доходами країни в цілому. Країна має найнижчі показники щодо витрат на здоров’я мешканців у всьому Євросоюзі. Зокрема, чверть мешканців взагалі вважають за краще не ходити до лікарів. Це разюче відрізняється від охорони здоров’я, наприклад, Німеччини, де ситуація навпаки, найкраща в Європі.
Але порівнювати їх майже неможливо через те, що в Латвії система охорони здоров’я державна, а в Німеччині та інших країнах ЄС діє система страхування (загального та приватного).
Зрозуміло, Латвію не влаштовує такий стан справ, тож питання необхідності реформи порушується вже кілька років. Цього року було запропоновано проект реформування системи охорони здоров’я, тож ситуація має покращитися.
Зокрема, на сьогоднішній день відбувся поділ медичних послуг на первинні, вторинні, третинні та невідкладні. Перші – це звичайне відвідування лікаря, вторинні – це денний стаціонар або амбулаторія, третинні – це послуги високоспеціалізованих лікарів.
У цьому держ. бюджет оплачує витрати на лікування громадянам і не громадянам Латвії, країнам ЄС, Швейцарії, Європейської економічної зони, якщо вони перебувають у країні у зв’язку з бізнесом чи іншими видами зайнятості.
Іноземці, біженці тощо. можуть отримувати безкоштовну допомогу, якщо вони мають статус біженця чи посвідка на проживання.
У випадку, якщо ви отримали травму або захворіли на ГРВІ, то ви звертаєтеся до сімейного лікаря або фельдшера, а якщо їх немає – то за спеціальним телефоном для консультацій, у швидку допомогу або приймальне відділення лікарні.
Ну, і зрозуміло, за потреби звертатися до районних поліклінік.
Реформа передбачає введення страхової медицини, але через слабку економіку Латвії, робити це доведеться дуже повільно і поетапно, причому буде задіяно тільки працездатне населення країни.
З позитивних моментів можна назвати єдину інформаційну базу даних всіх пацієнтів країни. Проект ще не закінчено, проте зрозуміло, що він зробить медичні послуги зручнішими та доступнішими для сотень людей. Крім того, вам більше не доведеться робити витяг з картки або їздити з товстими пакетами документів. Електронна система дозволить будь-якому лікарю навіть дистанційно отримати повну інформацію про ваше здоров’я.
КРОК 1. Нострифікація диплома
У процесі оцінки іноземні кваліфікації порівнюються з кваліфікаціями латвійської системи освіти.
Необхідні документи (з перекладом на латиську ):
- заяву ,
- копія паспорта,
- документи про освіту,
- довідка про право працювати в даній професії за кордоном,
- довідка про досвід роботи,
- Good Standing Certificate,
- Registration Certificate.
Перевірка відбувається протягом двох тижнів.
Вартість обробки запиту – 160 євро.
КРОК 2 . Іспит на знання мови
Іспит на знання латиської мови – не нижче за рівень С1.
Перевіряються навички:
– Лист;
– розуміння почутого;
-Розуміння прочитаного,
-Розмовна мова.
Іспит можна скласти в National Centre for Education of the Republic of Latvia .
Необхідно:
- надіслати заяву ,
- сплатити державне мито бл. 15 євро.
National Centre for Education
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050.
Phone: +371 67216500
Fax: +371 67223801.
E-mail: visc@visc.gov.lv
Office hours
Mon 8.30 to 18.00,
Tue-Thu 8.30 to 17.00,
Fri 8.30 to 16.00.
Корисні посилання:
http://www.sfl.lv/upload_file/2011%20gads/Brosura_imigrantiem_RUS.pdf