Столиця: Мале
Населення: 345 023 (2013 р.)
Офіційна мова: Мальдівська (дивехи), англійська
Релігія: іслам
Рівень безробіття: 11.6 % (2014 р.)
Валюта: мальдівська руфія (MVR)
Середня заробітна плата0 (2000-2500 USD)
Мальдіви – це ісламська республіка, яка знаходиться на південь від Індійського субконтиненту. Територія цієї країни складається з 1190 невеликих островів та атолів, більшість з яких є безлюдними. Багатьом іноземцям Мальдіви здаються тропічним раєм, і це справді так. Блакитні лагуни, піщані пляжі, а також неймовірно красива та унікальна рослинність вже багато років приваблюють туристів з усіх куточків світу. Така тенденція зробила туристичний бізнес основним джерелом доходу економіки Мальдів, що спричинило розвиток багатьох секторів, особливо медичного.
Незважаючи на незвичайну географію країни, уряду Мальдівської республіки в особі Міністерства охорони здоров’я вдається не лише підтримувати, а й поступово покращувати якість охорони здоров’я. У 2001 році чотирирівнева система надання медичних послуг була модернізована та реорганізована на п’ятирівневу. Так, на кожному населеному острові з’явилися медичні пункти або клініки першого та другого рівня, які надають первинну медичну допомогу пацієнтам. Лікувальні заклади третього та четвертого рівня, головним завданням яких є надання більш комплексного лікування, присутні на всіх атолах, тоді як лікувальна установа найвищого – п’ятого – рівня відкрита для всіх у місті Малі, столиці Мальдів. Одним із показників якості місцевої медицини також є той факт, що в 1984 році Мальдіви стали єдиною країною в південно-східній Азії, яка повністю позбулася малярії завдяки злагодженій роботі медичних польових бригад та підтримці міжнародних організацій. Більше того, за останні 30 років країні вдалося значно знизити рівень материнської смертності та смертності новонароджених, а також збільшити загальну тривалість життя населення, що становить приблизно 74 роки. Все це стало можливим за рахунок реформаторської діяльності Міністерства та залучення іноземних фахівців, які разом зі своїми мальдівськими колегами виборюють здоров’я цього острівного народу.
Працевлаштування
Управлінням персоналом у медичному секторі займаються дві організації – Міністерство охорони здоров’я та Медична Рада Мальдів. Функцією першого органу є регулювання діяльності закладів охорони здоров’я та медичних співробітників, тоді як другий відповідає за видачу ліцензій на медичну діяльність. Загалом процедура працевлаштування в цій країні позбавлена будь-яких складнощів. Українські лікарі не зобов’язані складати медичних іспитів, що ліцензують, або проходити обов’язкову практику під наглядом. Єдиною професійною вимогою для здобуття посади лікаря загальної практики (Medical Officer) є наявність закінченої вищої освіти та двох років професійного стажу. Якщо український лікар бажає отримати посаду спеціаліста (Registrar, Senior Registrar або Consultant), йому необхідно також надати документ, що підтверджує наявність післядипломної освіти (магістратура, клінординатура тощо). Крім вищезгаданих документів медичний фахівець повинен також скласти мовний іспит та отримати сертифікат, що підтверджує володіння англійською мовою на рівні не нижче за Upper-Intermediate (IELTS General Training мінімум 6.0). Варто також зазначити, що Медична Рада Мальдів видає ліцензії лише тим медичним фахівцям, які були належним чином зареєстровані відповідною організацією у своїй рідній країні, тому перед поданням документів на отримання медичної ліцензії на Мальдівах усі лікарі мають пройти реєстрацію в Ukrainian Health Professional Registration Agency.